^W górę
  
  
  

2015_jaselka

JASEŁKA W WYKONANIU OSTRZESZOWSKICH PRZEDSZKOLAKÓW

Tegoroczne Jasełka w wykonaniu naszych przedszkolaków odbyły się 25.01.2015 r. o godz. 15:00. Po raz pierwszy, w historii naszego przedszkola, miały miejsce w Gimnazjum Nr 2 w Ostrzeszowie. Tematem przewodnim, w nawiązaniu do przeżywanego w Kościele powszechnym roku życia konsekrowanego, było: „Wszyscy jesteśmy powołani”.

W ostatnim tygodniu, poprzedzającym Jasełka, znaczna część dzieci zachorowała, tak więc, te, które przybyły na Jasełka dały z siebie bardzo wiele, można powiedzieć wszystko J. Nie zabrakło oczywiście tradycyjnych Postaci Tajemnicy Bożego Narodzenia, a więc Matki Bożej, Św. Józefa, Dzieciątka Jezus, Aniołków (najmłodsza grupa - SKRZATY)… Licznie przybyli goście, czyli babcie i dziadkowie, dla których było przygotowywane to przedstawienie, a także rodzice przedszkolaków, rodzeństwo i znajomi, reprezentacja Pana Burmistrza, nasz Kapelan Ks. Władysław Kozera, siostra Przełożona, siostra Mistrzyni i wiele innych sióstr „z klasztorku” mogli zobaczyć przedstawicieli różnych stanów, zawodów i profesji. POZIOMKI – grupa 3-4-latków reprezentowała straż pożarną i policję, MUCHOMORKI – grupa 5-latków wystąpiła jako lekarze i pielęgniarki, najstarsza grupa 6-latków –JAGÓDKI – jako nauczyciele i uczniowie. Grupa 4-latków – KUBUSIE – na początku zaprezentowała się jako kolędnicy, a następnie różnobarwny stan duchowny, rozpoczynając od Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, zakonników i sióstr zakonnych. Były też małe siostry nowicjuszki z naszego Nazaretu… Widok był przeuroczy…

Każda z grup zaprezentowała przygotowane układy taneczne, wierszyki, które bardzo upiększyły całość uroczystości Jasełek.

Podkreślić trzeba również wkład rodziców w przygotowania do i sprzątanie po Jasełkach. Nie raz można było zobaczyć „pot na czole” jednego, czy drugiego taty przedszkolaka, którzy nosili elementy sceny z występów dzieci, ale także uśmiech i szczęście na twarzach.

Całej uroczystości towarzyszył podniosły nastrój, ciepła, rodzinna atmosfera. Panu Bogu niech będą dzięki za tak wiele łask, których dane nam było doświadczyć i wzajemnie budować się postawą drugiego, będącego obok, człowieka.

Copyright © 2013. Przedszkole Sióstr Nazaretanek im.Dzieciątka Jezus W Ostrzeszowie Rights Reserved.