Regulamin organizacyjny Przedszkola

1. Przedszkole jest placówką oświatowo - wychowawczą. Rok szkolny rozpoczyna się z dniem 1 września każdego roku, trwa do 30 czerwca następnego roku.

W lipcu przedszkole funkcjonuje na zasadzie dyżuru, zajęcia prowadzone są w grupach łączonych.

a) Opłaty w miesiącu wakacyjnym w lipcu.

Za każdy dzień pobytu dziecka w przedszkolu naliczana będzie stawka 12 zł.
W sierpniu przedszkole nieczynne

2. W ciągu roku przedszkole:

a) czynne jest od godziny 6.30 do 16.00 przez cały rok z przerwą wakacyjną w sierpniu.

b) do Przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat, w wyjątkowych sytuacjach od 2,5 roku.

c) dzieci schodzą się do godziny od 6.30 do 8.45 - odbierane powinny być do godz. 16.00.

d) dziecko przyprowadza i zabiera osoba dorosła.

e) w przedszkolu funkcjonują 4 grupy wiekowe.

3. Czas pracy Przedszkola:

a) w ciągu dnia 9,5 godziny

b) w ciągu tygodnia 5 dni (od poniedziałku do piątku)

4. Wyżywienie i zasady uiszczania opłat za usługi świadczone przez Przedszkole:

a) dzieci uczęszczające do Przedszkola mogą korzystać z 3 posiłków:

I śniadanie, II obiad, III podwieczorek

b) opłatę obejmującą miesięczny koszt artykułów żywnościowych ponoszą przedstawiciele ustawowi dzieci.

c) stawkę dzienną wyżywienia ustala Dyrektor, po wykonaniu kalkulacji w porozumieniu z Organem Prowadzącym.

d) opłaty za dzienne wyżywienie nie pobiera się w przypadku nieobecności dziecka w Przedszkolu.

e) przedszkole realizuje nieodpłatnie 5 godzin nauczania –od 8.00-13.00

inne godziny podlegają opłacie –każda następna godzina wymaga opłaty w wysokości 1zł.

f) termin uiszczania upływa do 20-go każdego miesiąca – po upływie terminu będą naliczane odsetki.

4. Szczegółową organizację w danym roku szkolnym określa arkusz organizacyjny Przedszkola - zatwierdzany przez organ Prowadzący.

5. Praca wychowawczo - dydaktyczno - opiekuńcza realizowana jest na podstawie aktualnego programu wybranego z zestawów programów zatwierdzanych przez MENiS dla przedszkoli i zatwierdzonego na radzie Pedagogicznej rozpoczynającej rok szkolny.

6. Organizację pracy w ciągu dnia określają ramowe rozkłady dnia do poszczególnych grup, ustalone przez nauczycieli z uwzględnieniem wymagań zdrowia i higieny pracy, zatwierdzone na pierwszej Radzie Pedagogicznej.

7. Zajęcia w ramach realizacji podstawy programowej organizowane w Przedszkolu są nieodpłatne również takie jak:

Tańce
            Zaj. Logorytmiczne
            Zaj. umuzykalniające – rytmika
            Zaj. Logopedyczne  -5 i 6-latki

a) z dziećmi w wieku 3, 4 lat - 20 min

b) z dziećmi w wieku 5-6 lat - 35 min

8. Każde dziecko przyjęte do Przedszkola obowiązuje regularne uczęszczanie

szczególnie dotyczy to dzieci 5-6 letnich, –których obowiązuje roczne przygotowanie do podjęcia nauki w szkole.

9. Przerwa w uczęszczaniu może nastąpić tylko z ważnych powodów, o których należy powiadomić Dyrekcję Przedszkola.

10. W wypadku choroby lub podejrzenia choroby zakaźnej dziecka, bądź jednego z domowników, należy dziecko obowiązkowo zatrzymać w domu, a o chorobie powiadomić Przedszkole.

11. Nieobecność dziecka powinna być zgłoszona w ciągu 3 dni.

12. Po 7-miu dniach nieusprawiedliwionej nieobecności dziecko w Przedszkolu rodzice zostają zawiadomieni o skreśleniu dziecka z listy. Dziecko może być skreślony z listy przedszkolnej na podstawie decyzji Dyrektora Przedszkola w przypadku uchylania się Rodziców od opłaty za usługi Przedszkola.

13. Rodzice powinni być w stałym kontakcie z Przedszkolem stosować się do wymagań Przedszkola, gdyż zmierzają one jedynie ku dobru dziecka.

14. Sprawy dotyczące dziecka należy omawiać z wychowawcami lub Dyrektorem placówki.

15. Z wszelkimi zastrzeżeniami i uwagami dotyczącymi działalności Przedszkola rodzice winni zwracać się bezpośrednio do Dyrekcji Przedszkola.

16. Wszystkich rodziców obowiązuje Regulamin Przedszkola opracowany przez Dyrektora.